HİZMETLERİMİZ

ANA SAYFA

YETİŞKİNLER VE ÇOCUKLAR İÇİN KİLO YÖNETİMİ

- BİREYSEL (KİŞİYE ÖZEL) KİLO ALMA / VERME PROGRAMLARI
- EVLİLİK, MEZUNİYET GİBİ ÖZEL GÜNLERE HAZIRLIK
- KİLO SINIRLAMASI OLAN MESLEKLERİN GİRİŞ SINAVLARINA HAZIRLIK PROGRAMLARI (THY HOSTESLİK, ASKERİ OKULLAR, HARP AKADEMİLERİ, POLİS AKAMEDİSİ, KONSERVATUVAR, BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEK OKULLARI, SPOR OKULLARI, vb…)
- KİLO YÖNETİMİ GEREKLİ SPORLARDA BİREYSEL DANIŞMANLIK (BALE, ATLETİZM, vs…)


Obezite artık tüm dünyada bir sağlık sorunu olarak görülmektedir. Bugün dünyada 2 milyarı aşkın obez birey vardır ve bu sayının gelecek yıllarda %40 oranında artması beklenmektedir. Obezitenin gelişmesinde genetik etkenlerin ve bazı hastalıkların yanı sıra, çevresel faktörler de büyük rol oynamaktadır. Çevresel etkenler ve sosyal yaşantının, teknolojinin de gelişmesi ile birlikte insanları daha az harekete teşvik etmesi sonucunda obezite görülme sıklığı artar.
Obezite, beraberinde birçok hastalığa da davetiye çıkartmaktadır. Dolaşım sisteminin bozulması sonucu hipertansiyon, kan yağlarına olumsuz etkisi sonucu koroner arter hastalıkları ve gelişen insülin direnci sonucu diyabet görülebilir. Bunların yanı sıra, oluşan çatlaklar sonucu ciltte rahatsız eden görüntüler oluşabilir, horlama ve apnelere sebep olabilir. Fazla kilo, sosyal yaşamı da olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve dolayısıyla gelişen obezite sonucu kolon ve meme kanseri riskleri de artmaktadır.
Öte yandan, aşırı zayıflık da obezite gibi birtakım sağlık sorunlarına sebep olmaktadır. Kemik sağlığı olumsuz yönde etkilenir. Besin yetersizliği sonucu vitamin ve mineral yetersizlikleri yaşanabilir. Bayanlarda adet düzensizlikleri ve doğurganlıkta azalma görülebilir.
Hem obezite, hem de aşırı zayıflık durumunda amaç öncelikle sağlıklı kiloya ulaşmaktır. Beslenme programları tamamen kişiye özel olarak hazırlanır ve hedef ağırlığa ulaşıldıktan sonra önemli bir süreç olan kilo koruma dönemine geçilir.