HİZMETLERİMİZ

ANA SAYFA

BİREYSEL VE KURUMSAL BESLENME DANIŞMANLIĞI

- BİREYSEL BESLENME DANIŞMANLIĞI
- KURUMSAL BESLENME DANIŞMANLIĞI
- ANTIAGING VE DETOKS UYGULAMALARI
- KURUMLARA, KREŞLERE VE OKULLARA BESLENME EĞİTİMİ SEMİNERLERİ - VÜCUT ANALİZİ VE GELİŞİMİ TARAMALARI

Sağlık; fiziksel, ruhsal ve mental olarak tam bir iyilik halı olarak tanımlanır. Sağlıklı baslenme ise sağlığın korunması ve geliştirilmesi için son derece önemlidir. Yaşam kalitesinin arttırılması ve sağlığın korunması için sağlıklı beslenmenin yaşam şekline dönüştürülmesi son derece önemlidir.
Beslenme şeklimiz performansımızı, psikolojimizi ve vücut ağırlığımızı etkiler. Aynı zamanda genetik olarak taşıdığımız riskin fazla olduğu bazı kronik hastalıklara yakalanma ihtimalini arttırır veya azaltır. Sağlıklı ve doğru beslenme, bu gibi kronik hastalıkların sebep olduğu erken ölüm risklerini de en aza indirgemiş olur.
Sağlıklı beslenme, hayatın her döneminde sürdürülmesi gereken bir alışkanlıktır. Fizyolojik, psikolojik ve sosyal bir davranıştır. Hayatın lezzetlerini tadarak, sağlıklı bir şekilde istediğiniz her besinden tüketerek yaşamak ise ancak sağlıklı beslenme ilkelerini uygulamakla olabilir.
Her bireyin enerji ve besin öğesi gereksinimleri birbirinden farklıdır. Kişisel beslenme programı; yaş, cinsiyet, vücut ağırlığı, vücut yapısı, hastalık durumu, kan tetkikleri, ekonomik durumu, yaşadığı çevre, iş ortamı, ulaşabileceği besin türleri ve beslenme alışkanlıklarına göre bireysel olarak hazırlanmaktadır.
Sağlıklı beslenmeyi, size çeşitli maketler ve farklı görsel anlatımlarla çok daha keyifli bir hale getirmekteyiz.