TESTLERİMİZ

ANA SAYFA

KALP HASTALIĞI RİSKİNİZİ BİLİYOR MUSUNUZ?

Günümüzde dünya sağlık örgütü tarafından kalp hastalığı riskini belirlemek için çok kolay bir parametre var. Bel Çevreniz. Bize cinsiyetinizi ve bel çevrenizi söyleyin biz de risk altında olup olmadığınızı söyleyelim.

KADIN
80 cm Bel çevreniz normal sınırlarda. Bel çevresindeki yağlanmanın fazla olması abdominal obezite riskini arttırır. Kalp hastalıkları, karaciğer yağlanması ve diyabet gelişimi için önemli bir etkendir. Bel bölgenizin yağlanmasına engel olmak için düzenli egzersiz yapmalı ve beslenmeye dikkat edilmeli
80- 88 cm Bel çevreniz tehlike sınırına yaklaşmış. Bel çevresindeki yağlanmanın fazla olması abdominal obezite riskini arttırır. Kalp hastalıkları, karaciğer yağlanması ve diyabet gelişimi için önemli bir etkendir. Daha fazla kilo almamaya dikkat edin. Beslenme düzeninizi gözden geçirmek için bir beslenme ve diyet uzmanıyla görüşmenizi tavsiye ederiz.
89 cm bel çevreniz tehlike sınırını geçmiş. Bel çevresindeki yağlanmanın fazla olması abdominal obezite riskini arttırır. Kalp hastalıkları, karaciğer yağlanması ve diyabet gelişimi için önemli bir etkendir. Daha fazla kilo almamaya dikkat edin. Beslenme düzeninizi gözden geçirmek için bir beslenme ve diyet uzmanıyla görüşmenizi tavsiye ederiz.

ERKEK
93 cm Bel çevreniz normal sınırlarda. Bel çevresindeki yağlanmanın fazla olması abdominal obezite riskini arttırır. Kalp hastalıkları, karaciğer yağlanması ve diyabet gelişimi için önemli bir etkendir. Bel bölgenizin yağlanmasına engel olmak için düzenli egzersiz yapmalı ve beslenmeye dikkat edilmeli
94-101 cm Bel çevreniz tehlike sınırına yaklaşmış. Bel çevresindeki yağlanmanın fazla olması abdominal obezite riskini arttırır. Kalp hastalıkları, karaciğer yağlanması ve diyabet gelişimi için önemli bir etkendir. Daha fazla kilo almamaya dikkat edin. Beslenme düzeninizi gözden geçirmek için bir beslenme ve diyet uzmanıyla görüşmenizi tavsiye ederiz.
102 cm bel çevreniz tehlike sınırını geçmiş. Bel çevresindeki yağlanmanın fazla olması abdominal obezite riskini arttırır. Kalp hastalıkları, karaciğer yağlanması ve diyabet gelişimi için önemli bir etkendir. Daha fazla kilo almamaya dikkat edin. Beslenme düzeninizi gözden geçirmek için bir beslenme ve diyet uzmanıyla görüşmenizi tavsiye ederiz.